Jokių parduotuvių ir darželių sodų gyventojams – Seime siūlomi nauji draudimai


Patinka? Duok Like!
[fblike]

Penkios Seimo narės užregistravo aibę naujų draudimų, šį sykį nutaikytų į sodininkų bendrijose veikiančius darželius, parduotuves, degalines, automobilių remonto dirbtuves ir pan. Siūloma uždrausti vykdyti bet kokią ūkinę komercinę veiklą, nes sodas skirtas ilsėtis.

„Mėgėjiško sodo teritorijoje galima vykdyti tik tokią veiklą, kuri yra tiesiogiai susijusi su mėgėjų sodininkyste, bet kokia ūkinė-komercinė veikla yra draudžiama“, – tokį pasiūlymą užregistravo keturios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narės Asta Kubilienė, Vida Ačienė, Aušrinė Norkienė, Laimutė Matkevičienė ir socialdarbietė Rimantė Šalaševičiūtė. Toks draudimas reikštų, kad sodininkų bendrijose negalėtų veikti nei parduotuvės, nei vaikų darželiai, automobilių remonto dirbtuvės, kirpyklos ar bet koks kitas komercinis paslaugų/prekių tiekėjas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./SB „Kernavė“

Aiškinamajame rašte Seimo narės paaiškina, kad būtent su tuo ir kovoja.

„Valstybės institucijos, nepaisydamos Įstatymo nuostatų bei sodininkų bendrijų vidaus dokumentuose nustatytų draudimų, išduoda leidimus fiziniams ar juridiniams asmenims kitai veiklai vykdyti, todėl sodininkų bendrijų teritorijose kuriasi vaikų darželiai, automobilių remonto dirbtuvės, viešbučiai, degalinės ir kt.“, – teigiama aiškinamajame rašte. Anot įstatymo pataisų rengėjų, daugėja teisinių ginčų dėl sodininkų bendrijose vykdomos komercinės veiklos, kuri nėra susijusi su mėgėjiška sodininkyste. Parduotuvė šalia sodo netgi esą didina korupciją.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šiltnamis

„Neaiškiu būdu iš valstybinių institucijų yra gaunami leidimai įvairiai veiklai, visai nesusijusiai su mėgėjiška sodininkyste. Šis procesas galimai didina korupcijos sklaidą“, – teigiama aiškinamajame rašte. Parlamentarės taip pat paaiškino, kad soduose žmonės turi ilsėtis, augintis daržoves. „Sodininkų bendrijos steigėsi ir kūrėsi daug dešimtmečių. Šio reiškinio tikslas: teisingai ir naudingai organizuoti laisvalaikį, keisti kraštovaizdį, užsiauginti vaisių, daržovių. Aktyvi žmonių veikla lemia ir jų sveikatingumą“, – aiškina Seimo narės.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/jokiu-parduotuviu-ir-darzeliu-sodieciams-seime-siulomi-nauji-draudimai-662-1040150

Komentarai

Reklama